Сайт в разработке

Внимание: возникли технические проблемы с сервером SQL.Доступ к сайту ограничен.

Голонасінний гарбуз

Лікувальні властивості

C моменту створення Землі Природа подарувала живим істотам багатий рослинний світ. Одним з найвидатніших представників світу рослин є унікальний по своїй цінності для тваринного світу продукт Землі і Сонця. Це всім добре відома ягода - гарбуз.

Незважаючи на різноманіття сортів усі гарбузи світу об’єднує одно головне - важко знайти природний рослинний аналог з таким же широким набором корисних для організму людини властивостей.

У гарбузі корисно практично все.

М’якуш спрадавна застосовують як сечогінне, жовчогінне, легке проносне.

Гарбузову дієту призначають при хворобах серця і судин, гіпертонії, захворюваннях шлунково-кишкового тракту, при захворюваннях печінки, нирок, сечового міхура, при подагрі, недокрів’ї, як заспокійливе. Всього не перечитати.

Тому зупинимося на головному, на тому, що зберігається в "серці" гарбуза.

Насіння гарбуза здатне не лише давати життя новим плодам, але і ділитися своїми життєвими багатствами з організмом людини "очищаючи тіло і виносячи хвороби" за образним народним визначенням. І недаремно - насіння гарбуза багате білком, клітковиною, залізом, міддю, магнієм, марганцем і фосфором, аргініном і глутаміновою кислотою. Воно містять кальцій, калій, цинк, селен, фолієву кислоту, ніацин і ліноленову кислоту.

Усі ці речовини забезпечують роботу серцево-судинної і імунної систем, печінки, нирок і шлунково-кишкового тракту, сприяють обміну речовин і зниженню ваги, оздоровленню шкіри, гальмують розвиток аденоми передміхурової залози і скорочують ризик захворювання раком простати.

Здавна відомі глистогінні і протидіабетичні властивості насіння гарбуза, вони ефективні при вугровому висипі. Насіння гарбуза є багатим джерелом селену, заліза, вітаміну Е, лецитину, холіну, лютеїну, кукурбитина, незамінних аміно- і жирних кислот, харчових волокон. І усе це багатство в абсолютно збалансованому природному виді.

Але особливу славу насіння гарбуза придбало завдяки цинку. Роль цинку в життєдіяльності організму важко переоцінити. При дефіциті цього мінералу в організмі нові клітини, у тому числі і імунні, просто не утворюються, а пошкоджені не ремонтуються, при цьому відзначається порушення і пригноблення практично усіх ланок імунітету. При нестачі цинку дорослі швидше старіють, а діти і підлітки гірше розвиваються.

Цинк - головний мінерал чоловічого здоров’я і чоловічої сили. Чоловікам його потрібно в 6-8 разів більше, ніж жінкам. Цинк робить вплив на діяльність статевих залоз і передміхурової залози, нормалізує секрецію тестостерона, що у будь-якому віці значно посилює потенцію і використовується для профілактики і лікування чоловічого безпліддя. Саме цинк допомагає підшлунковій залозі виробляти інсулін і здатний нормалізувати цукор в крові. Надмірна вага також пов’язана з нестачею цинку - при його дефіциті глюкоза перетворюється не на енергію, а в жирові відкладення. Цинк є важливим регулятором функцій нервової системи. Нестача цинку часто призводить до затримки розвитку статевого дозрівання у дітей, утворенню вугрового висипу у підлітків і підвищенню рівня холестерину у дорослих.

Нещодавно достовірно встановлено, що наявність достатньої кількості цинку в організмі різко скорочує ризик розвитку алкоголізму. Наш організм сам не здатний виробляти цинк, тому цей мікроелемент може поступити тільки з їжею. По наявності цинку з гарбузовим насінням на рівних можуть конкурувати тільки кращі сорти устриць.

Як же краще всього скористатися усією природною силою гарбузового насіння для здоров’я? Однозначно встановлено, що найефективніше це відбувається при вживанні гарбузової олії, Щодня вживайте усередину всього чайну ложку гарбузової олії яку роблять з насіння гарбуза. Уся користь гарбузового сім’я прекрасно зберігається в олії, а зважаючи на концентрованість олії, її значно зручніше застосовувати для профілактики або лікування тих або інших захворювань в порівнянні з насінням гарбуза.

На авторитетну думку учених, найбільш якісна і корисна для здоров’я гарбузова олія робиться в Австрії. Цьому сприяє вікова історія культивування спеціальних сортів гарбуза, орієнтованих в першу чергу на вирощування самого кращого насіння для виробництва олії. Це насіння покрите темно-зеленою тонкою шкірка, завдяки якій олія має темно-зелений колір і, що саме головне, неймовірну лікувально-профілактичну силу.

А найвища, відшліфована десятиліттями, технологія виробництва і спеціальна рецептура дозволяють виділити і передати споживачеві в повному об’ємі усю цю багатогранну оздоровчу силу з самого "серця" гарбуза.

Сама Природа дала нам можливість жити в гармонії з власним здоров’ям. Не ігноруватимемо цей безкорисливий дар. Скористаємося ним і будемо здорові і щасливі.